اطلاع رسانی حوزه های ارزهای دیجیتال در ایران و جهان

پاداش‌های روزانه استخراج اتریوم به پایین‌ترین میزان تاریخ خود رسیده است !

پاداش‌های روزانه استخراج اتریوم به پایین‌ترین میزان تاریخ خود رسیده است !

طبق داده‌های سایت اتراسکن (Etherscan)، تولید واحدهای جدید اتریوم از طریق ماینینگ به پایین‌ترین میزان تاریخ خود رسیده است.

بر اساس داده‌های موجود در سایت اتراسکن، در روز ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن)، ۱۳,۳۷۰ واحد اتریوم استخراج شده است و این در حالی است که دسامبر سال ۲۰۱۸، به طور میانگین روزانه حدود ۲۰ هزار واحد اتریوم استخراج می‌شد. بیشترین میزان استخراج اتریوم به ۳۰ جولای ۲۰۱۵ باز می‌گردد که در آن روز بیش از ۳۹ هزار واحد اتر تولید شد.

پاداش‌های روزانه استخراج اتریوم به پایین‌ترین میزان تاریخ خود رسیده است !

نمودار پاداش بلاک روزانه اتریوم – کاهش محسوس پاداش استخراج اتریوم


طبق نمودار سختی شبکه اتریوم در سایت اتراسکن، به نظر می‌رسد کاهش شدید تعداد اتریوم‌های استخراج شده جدید، ناشی از افزایش ناگهانی سختی استخراج اتریوم باشد.

پاداش‌های روزانه استخراج اتریوم به پایین‌ترین میزان تاریخ خود رسیده است !

نمودار رشد سختی شبکه اتریوم

همانطور که قبلا گزارش شد، در ۳۱ آگوست ۲۰۱۸، توسعه دهندگان اصلی اتریوم تصمیم‌ گرفتند که با ویرایش کد هارد فورک پیش‌روی اتریوم، «بمب سختی» اتریوم را به تعویق بیاندازند.

بمب سختی که به آن عصر یخبندان اتریوم هم گفته می‌شود، مکانیسمی پیاده‌ شده روی زنجیره اصلی اتریوم است که به مرور زمان استخراج اتریوم را سخت‌تر و سخت‌تر می‌کند تا جایی که دیگر استخراج آن به صرفه و امکان‌پذیر نباشد.

هدف از پیاده سازی این مکانیسم این است که بعد از فعال شدن الگوریتم اثبات سهام، ماینرها دیگر نتوانند اقدام به تولید اتریوم از طریق ماینینگ کنند. با این حال پیاده‌سازی اثبات سهام تاکنون چند بار توسط توسعه دهندگان اصلی اتریوم به تعویق افتاده است و به همین دلیل آن‌ها مجبور هستند در هارد فورک قسطنطنیه (کُنستانتینوپول – Constantinople) پیش رو، بمب سختی را هم به تعویق بیاندازند.

در پی تعویق بمب سختی، سختی استخراج هم کاهش پیدا خواهد کرد. برای جبران این موضوع، در هارد فورک قسطنطنیه، پاداش بلاک اتریوم از ۳ به ۲ اتر کم می‌شود.

اجرا شدن هارد فورک، دوباره تعداد روزانه اتریوم‌های استخراج شده را بالا خواهد برد. علیرغم کاهش پاداش بلاک اتریوم از ۳ به ۲، تعویق بمب سختی باعث می‌شود تا استخراج بلاک‌های جدید راحت‌تر باشد. قرار است تا هارد فورک پیش‌روی اتریوم در شماره بلاک ۷,۰۸۰,۰۰۰ مصادف با روز ۲۷ فوریه (۱۰ اسفند) پیاده‌سازی شود.

هفته گذشته، اخباری مبنی بر برنامه‌ بنیاد اتریوم برای اختصاص ۱۵ میلیون دلار به توسعه توابع تعویق قابل‌ بررسی (VDFs) به منظور استفاده در انتقال اتریوم به اثبات سهام منتشر شد که این بنیاد آن را رد کرد.

منبع: Cointelegraph

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.